İş İnsanı

Demet Suzan Mutlu Kimdir?

Türkiye’deki tekstil ürünlerinin e-ticaret platformundaki boşluğunu fırsat bilen ve Harward Üniversitesindeki eğitimini yarıda bırakarak Trendyol’u kuran genç bir kadının başarı hikayesidir bu makalemiz. Siteyi kurduktan yaklaşık bir yıl sonra, Fortune dergisinde “Dünyanın en güçlü 10 kadın girişimcisi”nden biri olmaya layık görülen ve motivasyonunu arttıran kişi Demet Suzan Mutlu‘nun ta kendisidir. 1971 New York doğumlu Demet Hanım, lise öğrenimini İtalya’da, lisans eğitimini ise New York Üniversitesi Ekonomi Bölümünde birincilikle tamamlamıştır.

New York’ta doğmuş, birçok ülkede marka yöneticiliği görevi üstlenmiş Demet Mutlu. Türkiye’ye dönüp herhangi bir kurumsal firmada yönetici olmanın banal olduğunu düşünmüş olacak ki, e-ticaret sektöründeki boşluğu kendi firması ile kullanarak iş hayatına devam etmeyi hedefledi.

DSM Grup (Demet Suzan Mutlu)

Günümüzde pazaryeri platformu olarak hizmet veren Trendyol.com kurulduğu günlerde sadece kendi üretimlerini satan ve modaya dair gencinden yaşlısına tüm Türk kullanıcılarına hizmet veriyordu.

Trendyol, yurtdışındaki birçok pazarda e-ticaret yapmaya devam etse de. Elde edilen ciroların Türkiye’deki işlem hacmi ile uzaktan yakından alakası yok. 22 yabancı ülkede hizmet veren Trendyol’un Türkiye hariç. Trendyol ismi ile piyasaya açılmıştır. Almanya’da hizmet veren site “trendyol.de” . Diğer 21 ülkede hizmet veren site link ise “en.trendyol.com” dur.

Benzer İçerikler

Warren Buffett Kimdir?

Metaren

Elon Musk Kimdir? Elon Musk Bilgileri

Metaren

Yorum yaz..

* Bu formu kullanarak verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.